معاونت پژوهشی

معاون پژوهشی:

نام:مسعود   نام خانوادگی:اکبری زاده     فرزند: علی اکبر  تاریخ تولد: 31/06/1347
محل تولد: زابل    میزان تحصیلات: دکترای تخصصي (P.h.D)مرتبه علمی : استادیار پایه 19     
محل تحصیل: تهران   رشته تحصیلی: زبان وادبیات عربی   وضعیت: متاهل
شغل: عضو هیئت علمی دانشگاه  محل اشتغال: دانشگاه آزاد اسلامی
آدرس: زاهدان - خیابان دانشگاه مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی -دانشکده علوم انسانی - گروه زبان وادبیات فارسی
 صندوق پستی:  978-98135
 پست الکترونیک:  akbarizadehm@yahoo.com  و m.akbaizadeh@iauzah.ac.ir 

مشاهده رزومه
 
 
 
 
 
 
 
 
شرح وظایف معاونت پژوهشی و ادارات تابعه
معاونت پژوهشی واحد از معاونت های تابعه ریاست واحد بوده ودرحال حاضر دارای 5 زیر مجموعه می باشد:
1- دفتر ارتباط با صنعت و جامعه
2- دفتر طرح و برنامه و بودجه ، تشکیلات و روشها
3- دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات
4- باشگاه پژوهشگران جوان
انجمن های علمی دانشجویی
انجمن های علمی دانشجویی می تواند با کسب مجوز از معاونت پژوهشی واحد اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی و دوره های آموزشی، برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی، چاپ نشریه، ارائه طرحهای پژوهشی و شرکت در مسابقات و همایش های ملی نمایند.
 در این راستا این معاونت در صدد حمایت بیش از پیش دانشجویان در قالب تشکل های انجمن علمی دانشجویان می باشد. دانشجویان عزیز برای کسب  اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه  آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی مراجعه فرمایند.
دفتر ارتباط با صنعت و جامعه
تاثیر انکار ناپذیر علوم و فن آوری نوین بر توسعه صنعت و تنوع وسیع رشته های تخصصی در دانشگاه ها از جمله عوامل اصلی در شکل گیری و استمرار همکاری ها ی مستمر ولزوم توسعه و گسترش آن بین دانشگاه و صنعت می باشد. دفتر  ارتباط با صنعت تاین واحد دانشگاهی، افتخار دارد  که در این پایگاه با همکاری کارشناسان خود تمامی امکانات لازم برای ایجاد ارتباطی موثرتر بین پژوهشگران دانشگاه و بخش صنعت و سازمانها را ارائه نماید.
  در این رهگذر،  پیگیری تاسیس و ایجاد مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان،  برگزاری همایش ها، جشنواره ها،  سخنرانیها و کارگاههای علمی، برگزاری مسابقات دانشجویی و شرکت در مسابقات، انعقاد و پی گیری و ایجاد شرایط مناسب جهت عقد قرار داد طرحهای پژوهشی برون دانشگاهی، نظارت بر فرآیند کارموزی دانشجویان می باشد.
علیهذا با عنایت به جایگاه بارز و برجسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در میان سایر مراکز علمی، دانشگاهی و آموزش عالی، این دفتر در نظر دارد با حمایت های واحد دانشگاهی در جهت توسعه و رشد مراکز دانش بنیان و مراکز رشد به صورت ویژه اقدام نماید .
 
دفتر طرح و برنامه و بودجه ،تشکیلات و روشها 
این دفتر دراوایل سال1387با هدف نهادینه سازی فرهنگ برنامه ریزی وبودجه بندی در واحدهای دانشگاهی آغاز به کار نموده است. برگزاری جلسات کمیته برنامه ریزی استراتژیک ، برآورد بودجه وپیش بینی آن،  محاسبه هزینه های بودجه پژوهشی،  ارزیابی عملکرد برنامه چهارم توسعه واحد،  تجزیه و تحلیل بودجه مصوب هرسال و پیگیری تدوین برنامه استراتژیک واحد از جمله شرح وظایف این دفتر می باشد
 
دفتر فنآوری اطلاعات و ارتباطات
دفتر فن آوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به منظور حفظ، نگهداری، ارتقاء و توسعه فن آوری اطلاعات واحد، بعنوان یکی از مدیریت های معاونت پژوهشی دانشگاه فعالیت دارد.
 عمده فعالیت های این دفتر عبارتست از :
پشتیبانی و اجرای فرایند ثبت نام الکترونیکی دانشجویان ، ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری در تمام سطوح و تجهیز سایتهای دانشگاه به سیستم های پیشرفته روز و ارتقاء سرعت اینترنت ، به روز رسانی وبگاه دانشگاه و برقراری سرویس ایمیل دانشگاه .
 
باشگاه پژوهشگران جوان 
باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تحت نظارت مستقیم معاونت پژوهشی واحد به عنوان عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه در زمینه پرورش استعدادهای درخشان و توسعه پژوهش در زمینه های گوناگون علمی، فنی و نظری تاسیس شده است.
مختصری از شرح وظایف باشگاه پژوهشگران جوان در واحد زاهدان به قرار ذیل می باشد: 
- عضو گیری دانشجویان واجد شرایط و شرکت در نمایشگاههای مورد نظر دانشگاه
- ارائه تسهیلات : تخفیف شهریه ، کمک هزینه خریدکتاب ، کمک هزینه شرکت در مسابقات، کمک هزینه اجرای طرح پژوهشی، کمک هزینه ثبت نام دوره های آموزشی و ... به اعضای باشگاه
- گزارش فعالیتهای اعضای باشگاه از جمله : شرکت در همایش های داخلی و خارجی، شرکت در کنگره های داخلی و خارجی، ارائه مقالات به شکل سخنرانی یا پوستر، تشکیل کارگاههای آموزشی و سایر اخبار به روابط عمومی واحد جهت انعکاس در رسانه های خبری و معرفی اعضای فعال و نخبه جهت شرکت در همایشهای داخلی و خارجی

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت خبرنامه های روابط عمومی دانشگاه ایمیل خود را در کادر ذیل وارد نمایید.

ارتباط با ما

ارتباط با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه

در رسانه‌ها

رویدادها و اخبار داشنگاه را در سایر رسانه‌ها همرسانی کنید.